Rodičovská iniciativa Jde to i jinak podporuje kongres PA 19. 11. 2011

16.11.2011 01:34

Ve Velkém Chlumci, 15. 11. 2011

 

Zdravice vyjadřující podporu profesi: porodní asistentka

 

Vážené ženy, porodní asistentky,

rády bychom vyjádřily touto zdravicí za iniciativu rodičů "Jde to i jinak" podporu profesi porodní asistentky.
 

Letošní konference České konfederace porodních asistentek má nádherné téma- Role porodní asistentky v životě ženy. Toto téma úzce souvisí s hesly happeningu, který se konal před ministerstvem zdravotnictví 17. 10. 2011.  Na happeningu, který iniciativa pořádala, se sešlo přes 300 rodičů, jež svou přítomností chtěli podpořit kontinuální péči samostatné porodní asistentky. Celé akci vyjádřilo podporu i mnoho osobností, sdružení a firem jak z ČR, tak ze zahraničí.

V současnosti se žena v České republice během svého těhotenství, porodu a šestinedělí setkává až se šedesáti odborníky, kteří pečují o zdraví její a novorozeného dítěte. Může takový počet poskytovatelů zaručit bezpečnost a kontinuitu péče, která je zvláště v období mateřství velice důležitá?

Mnoha studiemi bylo prokázáno, že kontinuální péče PA je pohodlná, příjemná, efektivní, levná a hlavně bezpečná forma péče o těhotnou ženu, rodičku, ženu po porodu a v době šestinedělí i o jejího novorozence.

Čeští rodiče stojí o změny a volají po nich.
• Chceme legální, kontinuální, komunitní a bezpečnou péči porodní asistentky (PA) před porodem, u porodu a po porodu.
• Chceme vytvoření profesních podmínek pro PA. Chceme je sladit s právním systémem EU a ukotvit je i v naší legislativě.
• Chceme péči hrazenou ze zdravotního pojištění, které si platíme.
• Podporujeme Ivanu Königsmarkovou - její mediálně propíraný případ je důsledkem nedostatečného zakotvení práce porodních asistentek v právním systému, na což doplácejí profesionálové i běžní konzumenti péče


Každá žena by měla mít možnost být profesionálně, kvalitně, šetrně a citlivě provedena těhotenstvím, porodem i šestinedělím. A kdo jiný by to mohl udělat lépe než PA?

 

Více o iniciativě rodičů: Jde to i jinak na www.ijinak.cz, nebo na FB: https://www.facebook.com/chcemebabu?sk=wall

Za iniciativu Jde to i jinak, Anna Frantíková; Jolana Hamáková

Kontakty:

www.ijinak.cz

Anna Frantíková; anna.frantikova@email.cz; 776 76 84 78

Jolana Hamáková; jhamakova@gmail.com;  775 538 913

 

Zdravice pro kongres PA 19. 11. 2011.doc (28 kB)