Vaše svědectví z porodnice pomůže rozhodnout ve Štrasburku

25.04.2013 23:09

Napište ministru zdravotnictví Leoši Hegerovi za sebe jako příjemkyni péče, angažovanou občanku a daňovou poplatnici této země své otázky týkající se toho, jak plánuje zlepšit systém porodní péče v naší republice a proč vyloučil z pracovní skupiny zástupkyně příjemkyň péče a porodních asistentek (s odvoláním na Zákon č.106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím).

Zde je jeho adresa:

Leoš Heger
ministr zdravotnictví
Ministerstvo zdravotnictví ČR
Palackého náměstí 375/4
128 01 Praha 2

https://llp.cz/2013/04/vase-svedectvi-z-porodnice-pomuze-rozhodnout-soud-ve-strasburku

 

Napište svoji zkušenost z porodnice! I takto můžete přispět ke změně v současném zatuchlém systému v porodnictví. Pošlete svůj příběh!

Hledáme dobrovolníky k zorganizování demonstrace, jelikož ministerstvo zdravotnictví hodlá dál potlačovat práva žen a dětí v těhotenství, při porodu a po porodu, a také práva samostatných porodních asistentek na výkon jejich povolání. Ministr Leoš Heger vyloučil z pracovní skupiny pro porodnictví zástupkyně příjemkyň péče, porodních asistentek a zmocněnkyni pro lidská práva. Je potřeba se proti tomu rázně vymezit a dát najevo svůj názor, že o transparentní řešení a úpravu péče dle západních a dobře fungujících modelů opravdu stojíme!